- Instruktor Bowtech
bowtechmarcin@gmail.com
+48 511 211 759
Polska
Instruktor Bowtech

Marcin Czub

Bowtech pomógł mojemu synowi.

Bowtech pomógł wielu ludziom, którzy przyszli po pomoc do mojego gabinetu.

Bowtech pomógł mnie.

BOWTECH pokochałem od pierwszego spotkania z Theo. Zauważyłem potężną siłę, tej jakże delikatnej techniki. Podczas zabiegów odkryłem jak szerokie i dobre jest jej działanie na organizm, w tak wielu aspektach. W swoich gabinetach stosuję tylko Terapię Bowena i jestem zachwycony jej skutecznością.

Biografia

Na studiach na Politechnice Warszawskiej oprócz nauki realizowałem wiele moich pasji. Turystyka, sport, judo i siatkówka, wpłynęły na to, że w 1993 roku musiałem poddać się operacji kręgosłupa. Niestety po zabiegu, w tym trudnym okresie, kiedy Polska dopiero co zrzuciła jarzmo komunizmu, a Państwo Polskie przechodziło całkowitą reorganizację, nie mogłem znaleźć odpowiedniego rehabilitanta i skutecznej pomocy. Zmusiło mnie to do samodzielnych poszukiwań i nauki. Wtedy odkryłem, jak cudownym tworem jest nasz organizm.

Później, przez szereg lat prowadziłem własną firmę szkoleniowo eventową, zajmowałem się coachingiem grupowym i indywidualnym.  Praca ta pomogła mi w zrozumieniu psychiki i jej wpływu na stan zdrowia całego organizmu.

W 1996 roku urodził nam się syn Adam. Trudności przy narodzinach spowodowały w jego organizmie nadmierne stałe napięcie powięziowo mięśniowe. W 1997 roku rozpoczął rehabilitacje. Próbując mu pomóc uczyłem się od różnych terapeutów ich technik. Pobyty w licznych ośrodkach rehabilitacji nie przynosiły synowi spodziewanej pomocy. 

W  2011 roku ukończyłem szkołę masażu klasycznego i zacząłem pracować z synem i innymi osobami, które potrzebowały pomocy.

W 2012 roku profesor prowadzący syna zalecił operację skoliozy, która w tym czasie osiągnęła już 98 stopni. Po operacji nie dużo pomocy miano mu do zaoferowania, a rehabilitacja była bardzo ograniczona. Poszukując ulgi dla syna, dużo studiowałem. Starałem się znaleźć metodę rehabilitacji jak najmniej inwazyjną, za to bezpieczną i skuteczną. Podczas moich poszukiwań  rozważałem wiele technik. Terapia Bowena przewijała się wśród nich, od czasu do czasu. Nie miałem jednak z nią żadnych doświadczeń, tylko czytałem wywiady, opinie. Mówiąc szczerze nie bardzo mnie przekonywały.

W 2013 r mój wujek, na stałe mieszkający w USA zapytał mnie przy spotkaniu, czy słyszałem o Terapii Bowena. Wtedy zdałem sobie sprawę, że świat coś mi sugeruje, a ja w swojej arogancji to stale odrzucam.

Natychmiast postanowiłem przyjrzeć się tej technice dokładniej. Zapisałem się na kurs, a moim mentorem został Instruktor BOWTECH z Grecji, Theoklitos Tsallos. W roku 2015 uzyskałem dyplom Australijskiej Akademii BOWTECH.

Edukacja

  • W czerwcu 2020 otrzymał od Australijskiej Akademii BOWTECH zaproszenie do nauczania techniki.

Warto zaznaczyć, że Marcin Czub to:

  • Terapeuta Techniki Bowena w stopniu mistrzowskim.
  • Instruktor The Bowen Therapy Academy of Australia.

Objaśnienia oznaczeń

- Terapeuta Bowtech w stopniu zaawansowanym
- Terapeuta Bowtech w stopniu mistrzowskim
- Instruktor Bowtech
- Starszy Instruktor Bowtech
- Inny Wykładowca