- Instruktor Bowtech
Wielka Brytania
Instruktor Bowtech

John Wilks

Po ukończeniu studiów muzycznych w Oxfordzie, John zainteresował się szczególnie psychoterapią somatyczną i medytacją. Od 1995 roku pracuje w pełnym wymiarze godzin jako terapeuta Techniki Bowena i Czaszkowo-krzyżowej  w przychodni fizjoterapii i zintegrowanej opieki zdrowotnej w Zachodniej Anglii.

John był pierwszym prezesem Australijskiego Stowarzyszenia Bowena w Wielkiej Brytanii, Brytyjskiego Stowarzyszenia Terapii Czaszkowo-Krzyżowej i Cranial Forum, wiodącego organu, powołanego do nadzorowania realizacji krajowych standardów w zawodzie terapeuty w Wielkiej Brytanii. W 1998 roku został akredytowany przez Australijską Akademię Bowena do nauczania Techniki Bowena i od tamtego czasu wykładał w wielu krajach, między innymi we Francji, Danii, Nowej Zelandii, Południowej Afryce, Namibii, Norwegii, Izraelu, Chorwacji, Kanadzie, USA, Australii, Kuwejcie, Salwadorze, Szwecji, Irlandii, Austrii i Niemczech. W 2004 został nagrodzony dożywotnim statusem członka Australijskiej Akademii Terapii Bowena. 

Jest autorem czterech książek:

  • „Wprowadzenia do Techniki Bowena”
  • „Wprowadzenia do Terapii Czaszkowo-Krzyżowej”
  • „Kulisy Techniki Bowena” – książki szczegółowo opisującej metodę Bowena 
  • „Choices In Pregnancy and Childbirth” – najnowsza pozycja opublikowana w Londynie w 2015, która przedstawia alternatywne podejście do zachowań w okresie ciąży i narodzin

Objaśnienia oznaczeń

- terapeuta Bowena, posiadający umiejętności specjalistyczne 1
- terapeuta Bowena posiadający umiejętności specjalistyczne 2
- Instruktor Bowtech
- Starszy Instruktor Bowtech
- Inny Wykładowca