- Instruktor Bowtech
ho@bowenpolska.pl
+ 48 602 557 570
Polska
Instruktor Bowtech

Hanna Opiła

Ur. 1967 w Poznaniu. Z zawodu pedagog, ekonomista, doradca podatkowy. Mając za sobą wiele operacji z powodu wrodzonej wady wzroku, zetknęłam się z Techniką Bowena, jako nieinwazyjną metodą poprawy stale pogarszającego się widzenia. Wobec faktu, że metoda ta nie była znana w Polsce w ogóle, w 2008 roku rozpoczęłam naukę w Rumunii u Andrew Zoppos’a, by w krótkim czasie stać się pierwszą w Polsce terapeutką tej metody, a także jej promotorką i organizatorką szkoleń. Równolegle ukończyłam dwuletnie studium masażu zdobywając tytuł Technika Masażysty, jednak obecnie pracuję wyłącznie Techniką Bowena, będąc terapeutką na poziomie mistrzowskim. Ponadto jestem tłumaczką podczas szkoleń oraz podręczników tej metody. Udzielałam się w 3 kolejnych Zarządach Stowarzyszenia Bowtech Polska. Od lat prowadzę rozległą korespondencję mailową ze studentami i terapeutami Techniki Bowena, wspierając ich w pracy z trudnymi pacjentami.

Jestem autorką pierwszej oficjalnej publikacji nt. Techniki Bowena w Polsce – rozdziału w podręczniku „Wielka Fizjoterapia”. Napisałam lub konsultowałam merytorycznie wiele artykułów prasowych.

W lipcu 2017 r. zdałam egzamin instruktorski przed Ossie i Elaine Rentsch, stając się jedną z dwóch pierwszych polskich instruktorek Techniki Bowena.

Moich studentów uczę „patrzenia palcami” bardziej niż oczami oraz myślenia holistycznego – podejścia do pacjenta jako jedności, niedzielenia go na osobne części ciała i poszczególne dolegliwości.

Podczas szkoleń często obserwuję trudności jakie przysparzają studentom 4-dniowe szkolenia:

  • Dużo pracy z ciałem, co u osób wrażliwych powoduje złe samopoczucie.
  • Dla niektórych zbyt dużo materiału do opanowania na raz.
  • Problemy z urlopem lub niemożność wyrwania się z domu na całe 4 dni.

Wobec tego postanowiłam od jesieni 2021 uruchomić w Poznaniu szkolenia w cyklach 2-dniowych (weekendowych).

Objaśnienia oznaczeń

- terapeuta Bowena, posiadający umiejętności specjalistyczne 1
- terapeuta Bowena posiadający umiejętności specjalistyczne 2
- Instruktor Bowtech
- Starszy Instruktor Bowtech
- Inny Wykładowca