- Instruktor Bowtech
USA
Instruktor Bowtech

Alexia Monroe

Alexia Monroe zajmuje się zdrowiem holistycznie od ponad 50 lat. W wieku kilkunastu lat zaangażowała się w jogę, medytację i zdrowe odżywianie. Jednak po zachorowaniu na paraliżujące zapalenie stawów w wieku 25 lat odkryła, że ​​musi znacznie poszerzyć swoją wiedzę, aby rozwiązać ten problem. Nic, co znała, nie działało. Spędziła następne 7 lat skupiając się na odkrywaniu wielu, wielu ścieżek uzdrawiania i wreszcie zorientowała się, że nie ma objawów.

W wieku 30 lat rozwinął się u niej silny zespół cieśni nadgarstka (od masażu tkanek głębokich) i syndrom chronicznego zmęczenia (po 3-letniej podróży przez Azję). Musiała ponownie zgłębić proces uzdrawiania, ponieważ żaden z „oczywistych sposobów” nie działał. Słuchając swego ciała jako nauczyciela, w końcu, tuż po 40-stce  wyzdrowiała z obu chorób. Tym razem Terapia Bowena przyczyniła się do tego.

Alexia ma doświadczenie w szerokiej gamie metod leczniczych. Jednak odkąd nauczyła się Techniki Bowena od Ossie i Elaine w 1993 roku, nie stosowała niczego innego. Mówi: „Poświęcam się wyłącznie Bowenowi, ponieważ nie znalazłam niczego porównywalnego w żadnej innej terapii”.

Odkąd w 1996 r. otrzymała zaproszenie do nauczania w imieniu Bowtech, uczy nieprzerwanie w USA i na całym świecie. Poza regularną serią kursów modułowych od 1 do 12, oferuje dwa kursy podyplomowe tematyczne:

  • Choroby przewlekłe a Terapia Bowena (16 godzin)
  • Sukces w karierze terapeuty Bowena wraz z etyką (20 godzin biznesu, 4 godziny etyki), kurs online obejmujący trening osobisty, z którego mogą skorzystać studenci Bowtech z całego świata.

W latach 2000-02 Alexia przewodniczyła pierwszemu międzynarodowemu komitetowi Bowtech, członkowie którego stworzyli funkcjonujący do dziś system modułów. Od roku 2002 do teraz pracuje na różnych stanowiskach w amerykańskiej filii Bowtech, w tym w latach 2002-2005 jako prezes. Mówi: „Cieszy mnie praca w środowiskach nastawionych na czynienie większego dobra, a zwłaszcza na rozpowszechnianie tego zmieniającego życie dzieła”.

Alexia regularnie występuje na światowych konferencjach poświęconych zdrowiu. Poza wprowadzeniem Techniki Bowena do m.in. Amerykańskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Holistycznych, Amerykańskiego i Międzynarodowego Programu Opieki nad Weteranami, przeprowadziła też wiele prezentacji na konferencjach Bowtech w USA, Australii, Anglii i Grecji.

Mieszka w Arizonie.

Objaśnienia oznaczeń

- Terapeuta Bowtech w stopniu zaawansowanym
- Terapeuta Bowtech w stopniu mistrzowskim
- Asystent Instruktora Bowtech
- Instruktor Bowtech
- Starszy Instruktor Bowtech
- Inny Wykładowca