Logowanie

Bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Pacjentka Barbary Bezkorowajna-Niemiec , 07-10-2016

O Technice Bowena dowiedziałam się ok. dwóch lat temu od Pani Barbary Bezkorowajnej-Niemiec. Wówczas, pomimo że miałam już problemy z kręgosłupem, nie dałam się namówić na zabieg. Z „Bowenem” zapoznałam się bliżej kiedy mój stan na tyle się pogorszył, że nie byłam w stanie funkcjonować bez tabletek przeciwbólowych.

Problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa, dyskopatia na odcinku od L3 do L5, mam od czasów liceum. Po ciążach oraz noszeniu małych dzieci na rękach mój stan się jeszcze pogorszył. Pomimo zmian nawyków tj. spanie bez poduszki, odpowiednia postawa przy podnoszeniu ciężarów, używanie poduszki dynamicznej do pracy przy komputerze, rezygnacja z zajęć obciążających kręgosłup itp. stan się nie poprawiał, a ból nie pozwalał funkcjonować.

Gdy dałam się w końcu namówić na pierwszy zabieg, ból był wówczas bardzo dokuczliwy. Pierwszy zabieg, pomimo bardzo profesjonalnego podejścia Pani Barbary, wydał mi się nieco śmieszny. Ale już następnego dnia odczułam niewyobrażalną ulgę. Ku mojemu zdziwieniu ból ustąpił, a każdy następny zabieg powodował dużą ulgę i coraz lepsze samopoczucie.

Na zabiegi chodziłam początkowo raz w tygodniu, po 10 sesjach czas pomiędzy zabiegami był stopniowo wydłużany. Obecnie chodzę na zabiegi „przypominające” dla podtrzymania efektu.

W tej chwili nie wyobrażam sobie życia bez Techniki Bowena oraz zabiegów prowadzonych przez Panią Barbarę. Jej profesjonalne podejście oraz chęć dzielenia się wiedzą powodują, iż chętnie polecam innym tą metodę. Staranność i delikatność z jaką wykonuje odpowiednie ruchy są przemyślane, a zainteresowanie o stan samopoczucia pacjenta jakim się wykazuje (zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim) sprawiają, że pacjent czuje się bezpiecznie.

Metoda ta sprawdziła się u mnie bezbłędnie, mimo iż lekarze nie byli mi w stanie pomóc. Oprócz ustąpienia bólu oraz możliwości powrotu do normalnego funkcjonowania nauczyłam się relaksować, gdyż metoda ta wspaniale działa również odprężająco i relaksująco.

 

Chętnie dzielę się informacją nt. Techniki Bowena, gdyż wcześniejsze odkrycie tej metody przeze mnie spowodowałoby krótszy czas cierpienia oraz szybszy powrót do formy. Z przekonaniem polecam również Panią Barbarę Bezkorowajną-Niemiec jako terapeutkę, gdyż moim zdaniem spełnia najwyższe normy.

 

Marzena

 

Terapeuta - Barbara Bezkorowajna - Niemiec 

Komentarze

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz...