Logowanie

Publikacje

Technika Bowena w dolegliwościach bólowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Ewelina Kopczyńska , Roksana Malak , Anna Kostiukow, Włodzimierz Samborski 

W 2018 roku w czasopiśmie World Scientific News został opublikowany artykuł naukowy opisujący skuteczność techniki Bowena w niespecyficznych zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego. Przeprowadzone badania są pierwszą w Polsce, tak obszerną pracą dotyczącą tej techniki. 

Cały artykuł dostępny na stronie World Scientific News - TUTAJ

 

Metody terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji powięziowych

L. Chaitow

Met. terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji powięziowych W 2015 roku nakładem wydawnictwa Edra Urban & Partner ukazała się publikacja pt. Metody terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji powięziowych. Jest to praca zbiorowa pod redakcją Leona Chaitow tłumaczona z j. angielskiego, która zawiera bardzo interesujący, choć krótki artykuł poświęcony Technice Bowena.

Informacje dotyczące publikacji są dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier - ZOBACZ.


Wielka Fizjoterapia

red. Zbigniew Śliwiński, Aleksander Sieroń

Wielka Fizjoterapia - Technika BowenaPod koniec roku 2014 ukazało się 3-tomowe wydawnictwo pt. WIELKA FIZJOTERAPIA. Tom trzeci poświęcony jest medycynie manualnej i kompensacyjnej, gdzie znalazło się miejsce również dla Techniki Bowena!

Wielka Fizjoterapia - Technika BowenaJest to pierwsza w Polsce publikacja poświęcona Technice Bowena w fachowym wydawnictwie, skierowanym do fizjoterapeutów i lekarzy oraz studentów tych dziedzin. W ten sposób Technika Bowena, choć skromnym zakresie, ale jednak zaistniała w tych środowiskach.

Informacje dotyczące publikacji są dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier - ZOBACZ.

 

Dla naszych studentów i terapeutów oferujemy tę oraz inne publikacje wydawnictwa Elsevier Urban & Partner z 15% rabatem!